OSP Kryg - Warta Honorowa przy Grobie Pańskim-2017

foto1
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu
foto1
GBA 3,5/25 MAN TGM 13.290 4x4
foto1
III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Narciarstwie OSP
foto1
Gminne Zawody Strażackie w Wójtowej
foto1
Druhny OSP Kryg - Powiatowe Zawody Strażackie
Tel.+48 13 447 93 03
ospkryg@gmail.com

Polish English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian

Galeria losowa

odpustt008.jpg

Zgodnie z długoletnią tradycją, druhowie naszej jednostki jak co roku  pełnili Wartę Honorową przy Grobie Pańskim w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu. Warta pełniona była w dwuosobowych rotach, aż do niedzielnej Mszy Rezurekcyjnej, w której strażacy brali czynny udział. Po Mszy zgodnie z tradycją strażacy odwiedzili groby zmarłych strażaków oraz zasiedli w Remizie OSP w Krygu do Śniadania Wielkanocnego.

 

 

 

 

 

 

Należy zaznaczyć, że pełnienie warty przy Grobie Pańskim jest szczególne i stanowi bardzo duże wyróżnienie dla druhów. Za ogromne zaangażowanie i poświęcenie należą się słowa uznania dla wszystkich strażaków biorących czynny udział podczas Triduum Paschalnego.

Podziękowania w imieniu Zarządu OSP Kryg – składa Prezes dh Piotr Mika.

Panel logowania

Online

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
676062